Marzysz o oryginalnym wyglądzie. Nudzą Cię ubrania oferowane w sieciowych sklepach. Nienawidzisz sytuacji, gdy na spotkaniu czy w pracy ktoś nosi identyczną koszulkę jak Twoja. Od dziś twórz swoją własną, unikatową garderobę. Koniec obaw o takie same ubrania znajomych. Jest to idealny sposób, jeśli chcesz wyróżnić się z tłumu. Zobacz jak zaprojektować swoją własną, modną koszulkę krok po kroku. 

Przygotowanie 

Do stworzenia swojej własnej koszulki będą potrzebne:

– dobrej jakości gładka koszulka,

– żelazko,

– gotowy szablon prasowanki dostępny w internecie, samodzielnie wykonana grafika lub ulubione zdjęcie,

– papier transferowy.

Odpowiedni materiał 

Projektowanie koszulki z wykorzystaniem naprasowanki przyniesie najlepszy efekt, jeśli wybierzesz do tego koszulkę z wysokiej jakości bawełny. Generalnie najlepiej sprawdzą się koszulki z naturalnych materiałów. Dodatkową zaletą przy wyborze takich materiałów jest ich komfort noszenia dzięki wysokiej higroskopijności. 

Kolor 

Wybrany kolor przy projektowaniu koszulki z wykorzystaniem naprasowanki również ma duże znaczenie. Prasowanki najlepiej prezentują się na bieli. Można wybrać materiały w innych barwach, jednak należy pamiętać wówczas o zasadzie kontrastu kolorów. Stosując powyższą zasadę, naniesiona grafika będzie zawsze dobrze widoczna.

Odświeżenie garderoby 

Prasowanki to również idealna metoda na odświeżenie ulubionej lub podniszczonej garderoby. Świetnie można zamaskować powstałą dawno temu niezmywalną plamę. A może na ukochanej koszulce sprało się logo czy napis i wystarczy nanieść naprasowanke. Każdy z nas ma w swojej szafie takie ubrania, z którym nie może się rozstać pomimo ich znacznego znoszenia. Jest to metoda na danie im drugiego życia. Może się tak wydarzyć, że ubrania po prostu Ci się znudziły, a nie masz funduszy na zakup nowych. Nałożenie nowej, oryginalnej grafiki na pewno wpuści trochę świeżego powietrza do Twojej szafy.

Odpowiednia grafika

Rysunek możesz przygotować osobiście w specjalnym programie komputerowym lub skorzystać z dostępnych darmowych szablonów w internecie. Możesz wykorzystać też zdjęcia (świetny pomysł na oryginalny prezent dla bliskiej osoby). Naprasowanka nie musi być kolorową grafiką. Również dobrze sprawdzą się litery tworzące motto czy zabawny napis. 

Papier 

Aby przenieść ulubioną grafikę na koszulkę należy wydrukować ją na specjalnym papierze transferowym. Ważnym jest, aby rysunek był wydrukowany w tzw.”lustrzanym odbiciu”. 

Do dzieła! 

Kiedy masz już przygotowaną i odpowiednio wydrukowaną grafikę oraz odpowiednią koszulkę można przystąpić do realizacji. Projektowanie koszulki z wykorzystaniem naprasowanki przechodzi do etapu finalizacji . Zacznij od wyprasowania wybranej odzieży aby prasowanka odbiła się równo a także trwale. Połóż koszulkę na płaskiej powierzchni, najlepiej na desce do  prasowania. Następnie przyłóż do niej wydrukowaną stroną wybraną grafikę. Zaprasuj – ostrożnie, ale jednocześnie dość sprawnie i szybko, tak aby żelazko nie pozostawało w jednym miejscu dość długo. Kolejnym krokiem jest odklejenie wierzchniej warstwy papieru i poczeksnie, aż koszulka wystygnie.

Projektowanie koszulki z wykorzystaniem naprasowanki dobiegło końca. Pozostaje noszenie jej z satysfakcją i dumą!