Coraz częściej korzysta się z porad modowych, w tym celu wybierając usługę stylisty. Jest to zabieg powszechny stosowany wśród dorosłych dbających o swoją aparycję, nie mniej jednak coraz częściej słyszy się o stylistach dziecięcych. 

Skompletowanie i odpowiednie ułożenie dziecięcej garderoby to nie lada wyzwanie. Z tego powodu coraz częściej zatrudniana jest osobista stylistka. Rodzicom zależy na tym, aby tak jak oni ich dziecko wyglądało nienagannie i wpisywało się w aktualne modowe trendy. Dziecięca moda bywa pełna kolorowych wzorów, których połączenie ze sobą może być niezwykle trudne. Wiele osób decyduje się z tego powodu na bardziej stonowane kolory, aby móc łatwiej skomponować strój dla swojego dziecka. Jednak z pomocą rzetelnej stylistki stworzenie modnej stylizacji nawet tej bogatej w intensywne, żywe kolory nie jest niczym trudnym. 

Do podstawowych zadań stylistki dziecięcej należy przede wszystkim:

  • kompletowania gotowych strojów na różnorodne okazje,
  • ułożenie wyprawki dla rodziców spodziewających się dziecka,
  • tworzenie szafy kapsułowej,
  • poszukiwanie najnowszych modowych trendów.

Szafa kapsułowa dla twojej pociechy

Termin tworzenia szafy kapsułowej odnosi się do tworzenia garderoby opartej o odzież o ponadczasowych wzorach oraz krojach jak np. skórzana kurtka, jeansowa koszula czy jednokolorowe t-shirty. Wśród dziecięcej mody pełno jest wzorów, które dla dziecka modne są przez jeden sezon. Często wśród takich ciuchów spotykane są nadruki związane z postaciami z bajek. Jak dobrze wiemy, dzieci mają tendencję do interesowania się wieloma rzeczami naraz, tak też często zmieniają zdanie co do ulubionej postaci z filmów animowanych. Tworzenie szafy kapsułowej nie opiera się na jednosezonowych trendach, a na praktyczności. Takie rozwiązanie może nauczyć dziecko przede wszystkim wyczucia aktualnej mody oraz ograniczyć kupno niepotrzebnych rzeczy. To pozwoli również rozwinąć u naszej pociechy przedsiębiorczość oraz odpowiedzialność. Dzięki zatrudnieniu stylistki modowej nasze dziecko będzie lepiej łączyło ze sobą kolory oraz wzory, co może przyczynić się do rozwoju artystycznego. Innym aspektem jest odpowiednie wyczucie okazji odnośnie do ubieranego przez nasze dziecko stroju. W ten sposób dziecko nauczy się, jaki jest odpowiedni strój podczas zabawy czy podczas uroczystego przyjęcia takie jak np. wesele. Stylistka dziecięca pozwala również zaoszczędzić nasz czas oraz pieniądze wybierając te ponadczasowe modne stylizacje. Kupno rzeczy na jedną okazję, które nie znajdują zastosowania nigdzie indziej to zwyczajna strata pieniędzy. Tworząc ponadczasowe stylizacje dziecko, może nauczyć się bycia ekologicznym oraz dbania o środowisko. Fast fashion to największy problem dzisiejszych czasów, a do tego bez wątpienia przyczyniają się ubrania modne jeden sezon. Dlatego tak ważny jest umiar w tworzeniu swojej codziennej garderoby.